Gdzie i kiedy?
Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 7
piątek, 8 marca 2013, 19:00
Za ile?
30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu do nabycia w DK Słowianin i w Bilety.fm
Zespół powstał w Szczytnie w 1985 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Pawła 'Draka' Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza 'Brooza' Sławińskiego. Nazwa grupy pochodzi od tytułu piosenki zespołu Def Leppard "Die Hard The Hunter". Hunter od początku istnienia aktywnie koncertował, również poza granicami kraju.

Po jednym z występów w Niemczech w 1991 roku zespół otrzymał propozycję wydania płyty. Debiutancki album zatytułowany "Requiem" wydany został przez Meridian Publishing w grudniu 1995 roku. Skład Huntera tworzyli wówczas: Paweł Grzegorczyk (gitara, śpiew), Tomasz Goljaszewski (bas) oraz Grzegorz Sławiński (perkusja).

W 1996 roku Hunter zagrał przed kilkudziesięciotysięczną publicznością podczas Przystanku Woodstock jako kwartet - ponownie z Robertem Ropiakiem, który powrócił do zespołu na trzy lata. W 1999 roku zastąpił go Piotr Kędzierzawski. Zmiana nastąpiła również na pozycji basisty - do grupy w miejsce 'Goliasha' dołączył Konrad 'Saimon' Karchut.

W 2001 roku do sklepów trafiło wydawnictwo "Live", na którym znalazło się 9 nagrań zarejestrowanych podczas festiwalu Przystanek Woodstock oraz dodatkowo studyjna wersja utworu "Kiedy Umieram" i teledyski do pochodzących z debiutanckiego krążka kompozycji "Freedom" i "Screamin' Whispers".

Na początku 2002 roku, podczas koncertu charytatywnego Wielkiej Orkiestry w Szczytnie, nagrany został z klip do "Kiedy Umieram...". Produkcja - zarówno w wersji audio jak i video pojawiła się w stacjach radiowych oraz telewizyjnych. "Kiedy Umieram..." zapoczątkował jednocześnie nowe oblicze zespołu, jeżeli chodzi o samą muzykę. Kompozycje zyskały ciężar i były nieco wolniejsze od poprzednich. Wykorzystano również po raz pierwszy w tle instrumenty klawiszowe.

Trzeci album - "Medeis" - wydany został w roku 2003, a już rok później ukazała się jego reedycja w formie digipacka. W tym czasie do składu dołączył skrzypek - Michał Jelonek. W latach 2002-2004 zespół zagrał na Przystanku Woodstock, gdzie otrzymał od 200-tysięcznej publiczności Złotego Bączka. Zostało to zarejestrowane i wydane przez firmę Złoty Melon jako pierwsze oficjalne DVD.

Kolejny album "T.E.L.I..." trafił do sklepów wiosną 2005 roku, a w grudniu ukazała się jego anglojęzyczna wersja.

W listopadzie 2006 grupa wydała dwupłytową kompilację zatytułowaną "HolyWood". Na płycie DVD znalazł się zapis dwóch Przystanków Woodstock (z roku 2003 i 2004), a także wiele materiałów dodatkowych. Na płycie CD z kolei zamieszczono polskojęzyczną wersję utworu "Fallen" - tym razem pod tytułem "Spadany" oraz nagranie "Easy Rider" z gościnnym udziałem Krzysztofa Daukszewicza.

Z końcem roku 2008 współzałożyciel Huntera - Grzegorz Sławiński opuścił grupę. W jego miejsce do zespołu dołączył Dariusz "Daray" Brzozowski (Dimmu Borgir, Vesana, Black River).

W kwietniu 2009 roku ukazała się nowa płyta zespołu, zatytułowana "HellWood". W związku z tym, że tekstowo nawiązuje do ulubionych filmów zespołu powstały dwa parafilmowe klipy do piosenek Labirynt Fauna oraz Strasznik. 

W tej chwili Hunter promuje najnowsze wydawnictwo HUNTER – XXV Lat Później (2DVD/3CD), zawierające 2 koncerty, ponad 1800 zdjęć, materiał dokumentalny i archiwalny oraz videoklipy. Wydawnictwo miało premierę w wakacje. Na jesieni 2011 zespół ruszył w dużą trasę promocyjną obejmującą ponad 20 miast.

W marcu 2012 odbyła się kolejna trasa - ARMAGEDDON TOUR 2012 a 10 maja na lotnisku Bemowo Hunter zagra na SONISPHERE 2012, którego headlinerem będzie METALLICA. Będzie to już drugi udział Huntera w tym festiwalu po ubiegłorocznej edycji z IRON MAIDEN w roli głównej

W październiku 2012 planowana jest premiera nowego albumu studyjnego i promująca go jesienna trasa koncertowa a w następnym roku - wydawnictwo Unplugged.

Sklad zespołu:

Pit - gitara

Saimon - bas

Jelonek - skrzypce

Drak - gitara/wokal

Daray – perkusja

Letki - instrumenty perkusyjne

„Królestwo” – to tytuł najnowszej płyty Huntera.

Tym razem zespół z pełną świadomością postanowił przekroczyć wszelkie dotychczasowe granice i nagrać płytę studyjną - poza studiem. Materiał został zarejestrowany w leśnej mazurskiej stodole, w domu z bali i w głębokiej piwnicy szczycieńskiego MDK-u, gdzie blisko 30 lat temu powstał Hunter. Dzięki temu płyta zyskała niepowtarzalny dźwięk, przestrzeń i klimat. Pełna magii zarówno muzycznie jak i tekstowo stanowi krok milowy w dotychczasowej dyskografii i być może stanie się pierwszą częścią zapisu tych wydarzeń, ponieważ podczas tej sesji zostało nagranych blisko 20 utworów. W czasie burzy, deszczu i wiatru, w świetle księżyca i słońca powstały utwory poruszające i pełne kontrastów. Dodatkowo pełne odgłosów mazurskiej natury, które zarejestrowały mikrofony. Gościnnie zaśpiewał chór i wszechobecne ptaki.

Wydawcą płyty jest sam zespół, dystrybucję powierzając firmie MYSTIC PRODUCTION. Za produkcje muzyczną odpowiedzialni są Andrzej AKA Karp oraz Paweł DRAK Grzegorczyk. Mix i mastering, jak przy poprzedniej płycie HellWood, powierzono Jackowi Miłaszewskiemu (Chimp Studio). Wracając do tradycji poprzednich płyt (MedeiS, i T.E.L.I…) okładkę i grafikę płyty wykonali członkowie zespołu - DRAK i PIT- ilustrując każdy tekst odpowiadającym mu obrazem. Teksty inspirowało jak zwykle życie. Pojawiły się miejscami również tematy filmowe, będące  jednak tylko punktem wyjścia do odzwierciedlenia ich w życiu codziennym. Jednak po raz pierwszy wpływ na teksty miały także książki. Tematycznie i muzycznie podzielono „Królestwo” na dwie części – Wojna i Pokój. Hunter podjął swoim zwyczajem tematy bolesne i trudne, tym razem jednak w nieco inny sposób niż zwykle. Muzycznie płyta jest  z jednej strony syntezą a z drugiej dużą zmianą i rozwinięciem tego co zawierały wydawnictwa poprzednie. Bardzo energetyczne, zróznicowane i konkretne w formie utwory mają szansę stać się koncertowymi kilerami o czym będzie można się przekonać podczas koncertów na trasie promującej już od 4 listopada „Królestwo”. Szczegóły i informacje można znaleźć na stornie oficjalnej zespołu www. Hunter.art.pl oraz na FaceBooku.

Tym razem Hunter postanowił przekroczyć wszelkie dotychczasowe granice i nagrać płytę studyjną - poza studiem. Materiał zarejestrowano w leśnej mazurskiej stodole i chacie z bali. Dzięki temu płyta zyskała niepowtarzalny dźwięk, przestrzeń i klimat. Pełna magii zarówno muzycznie jak i tekstowo stanowi krok milowy w dotychczasowej dyskografii i być może stanie się pierwszą częścią zapisu tych wydarzeń, ponieważ podczas tej sesji zostało nagranych 19 utworów. W czasie burzy, deszczu i wiatru, w świetle księżyca i słońca powstały utwory poruszające i pełne kontrastów. Dodatkowo pełne odgłosów mazurskiej natury, które zarejestrowały mikrofony. Gościnnie zaśpiewał chór i wszechobecne ptaki.

Chemia

Chemia powstała w roku z inicjatywy Wojtka Balczuna. W 2011 roku ukazała się płyta „O2” z Łukaszem Drapała w roli wokalisty.  Przy okazji zespół zrealizował trzy teledyski, w dwóch wersjach językowych - "Nie ma świętych miejsc", "Tacy inni" oraz jednojęzyczny teledysk do "Damy radę" w trakcie koncertu premierowego. Koniec roku przynosi duże występy medialne na wielu muzycznych frontach - koncert na żywo w Radio Dla Ciebie, koncert "Droga do Wolności" wśród legend polskiego rocka, koncert "Cała Polska śpiewa kolędy" wśród największych gwiazd polskiej sceny muzycznej (z własnym utworem "Świątecznie"), czy sylwestrowy występ w Polsacie.

Nowy Rok 2012 przyniósł Chemii udaną walkę na Extraliście Listy Przebojów RDC z utworem "Damy radę", który znalazł się również na play liście radia WAWA, Radia Zet i innych.

Ponadto rok 2012 zaowocował dużą ilością koncertów w kraju i zagranicą. Chemia wystąpiła w Polsce przed największymi gwiazdami rocka takimi jak; Guns n Roses, Red Hot Chilli Peppers, Billy Talent, Paul Rodgers. W Niemczech zagrała na festiwalu Kaarst Total przed grupą H – Blockx, zaś w Vancouver wystąpiła jako headliner w legendarnych klubach Red Room i Roxy Cabaret.

W konsekwencji owocnej współpracy z promotorem Marc La France, Chemia udała się do Warehouse Studio w Vancouver w Kanadzie. Pod czujnym okiem Randy Staub (m.in. Metallica, Alice in Chains) oraz Eric’a Mosher (m.in. Chickenfoot, Nickleback) zarejestrowanych zostało kilkanaście utworów, które ukażą się na kolejnym wydawnictwie zespołu. W styczniu 2013 roku Chemia zagrała duży koncert w legendarnym Horseshoe Tavern w Toronto dla agentów dużych wytwórni i agencji bookingowych rynku północnoamerykańskiego. Obecnie planowana jest duża trasa koncertowa promująca nową płytę.